Syfony

Syfon to niewielki element instalacji hydraulicznej, który ma duży wpływ na funkcjonowanie urządzeń sanitarnych w łazience i kuchni. Jest to rodzaj zbiorniczka połączonego z rurą, którego zadaniem jest odprowadzania wody z odpływu do kanalizacji. Syfon ponadto odpowiada za blokowanie nieprzyjemnych zapachów zamykając układ kanalizacyjny. Jego istotna rola sprawia, że wybór syfonu jest bardzo ważny podczas remontu i aranżacji łazienki. Jego wygląd może wydawać się nieistotny, ponieważ najczęściej syfon jest ukryty przed wzrokiem. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku umywalek wiszących syfon staje się widoczny, a kwestia jego wyglądu nabiera znaczenia.

Konstrukcja butelkowa czy rurowa?

Istnieją różne rodzaje syfonów w zależności od rodzaju urządzenia, do którego jest podłączony. W naszym sklepie z wyposażeniem łazienek oferujemy: syfony do umywalek, do wanien, zlewozmywakowe oraz syfony do brodzików. Popularny syfon do umywalki kupicie o dwóch typach konstrukcji do wyboru: jako syfon butelkowy oraz syfon rurowy przypominający kształtem literę U. Syfon butelkowy ma zwarty układ pionowy i umieszczony w dolnej części zbiornik. Świetnie sprawdza się w małych przestrzeniach. Z kolei syfon rurowy jest bardziej poziomy i wymaga więcej miejsca podczas montażu. Jego dużym plusem jest funkcja samooczyszczania, która eliminuje konieczność okresowego czyszczenia urządzenia.

Syfony do umywalek, wanien, zlewozmywaków

W naszym sklepie kupicie zarówno niedrogie syfony umywalkowe z PCV, jak i te wykonane z mosiądzu z chromowanym wykończeniem. Syfony mosiężne warto wybrać do umywalek wiszących oraz wszędzie tam, gdzie zależy nam na dużej trwałości elementu. Ponadto nasza oferta obejmuje syfony do wanien. Mają charakterystyczną budową z wydłużoną rurą (w zależności od modelu rurą elastyczną), odprowadzającą wodę z otworu przelewowego. Jednocześnie są niewysokie, przystosowane do zamontowania na niewielkiej wysokości nad podłożem pod zamocowaną wanną.

Asortyment produktów to także syfony zlewozmywakowe do kuchni – pojedyncze i podwójne, a także wersje z sitkiem zapobiegającym zatkaniu ruty większymi resztkami jedzenia. Nasza oferta to także syfony do brodzików, a de facto – całe zestawy odpływowe do płytkich brodzików i wysokich. Dostępne w naszej ofercie syfony to urządzenia renomowanych producentów urządzeń sanitarnych i akcesoriów łazienkowych, między innymi KLUDI, ALCES, KFA, McAlpine, Rawiplast oraz Hansgrohe.

Akces syfon umywalkowy loco 19087 Akces syfon umywalkowy loco 19087
Producent: AKCES
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
KLUDI SYFON BUTELKOWY 1010505 KLUDI SYFON BUTELKOWY 1010505
Producent: KLUDI
Cena: 79,00 zł
szt.
zobacz więcej
KLUDI SYFON UMYWALKOWY 1002005 KLUDI SYFON UMYWALKOWY 1002005
Producent: KLUDI
Cena: 267,00 zł
szt.
zobacz więcej
McAlpine syfon wannowy HC30-EX McAlpine syfon wannowy HC30-EX
Producent: McAlpine
Cena: 39,00 zł
szt.
zobacz więcej
McAlpine syfon wannowy HC31M-N1 McAlpine syfon wannowy HC31M-N1
Producent: McAlpine
Cena: 79,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl